Sevgili Ebeveynler/Veliler,

Wellesley Devlet Okulları için öğrencilerimizin her birine yönelik acil durum iletişim bilgilerini, telefon adres bilgilerini ve diğer önemli izinleri her yıl teyit etmek çok önemlidir. Wellesley Devlet Okulları bu verileri korumak için çevrim içi bir platform olan PowerSchool’u kullanmaktadır. PowerSchool Veli Portalı, 17 Ağustos öğlen saat 12:00’den 6 Eylül 2022 tarihine kadar açık olacaktır. Tüm ebeveynler/veliler, çocuklarının her biri için bu önemli bilgileri onaylamak üzere bu süre zarfında sisteme giriş yapmalıdır.  K-8 Sınıflarına yönelik “Home Room (Rehberlik Saati)” bilgileri mevcut olacaktır. 9-12. Sınıf Programları, 25 Ağustos 2022 tarihinde hazır olacaktır. Önceki yıllarda olduğu gibi, güvenlik ve gizlilik yasaları nedeniyle bir sınıf listesi almayacaksınız (daha fazla bilgi için MGL 603 CMR 23.00’e bakınız). Öğretmen yerleştirme işlemine son halini verdiğimizden dolayı öğretmenin adı yerinde TBD (belirlenecek) ibaresi görebileceğinizi lütfen unutmayın.

Ebeveyn Öğretmen Kuruluşlarımız (PTO), Wellesley Eğitim Vakfı vb. gibi bölge tarafından onaylı ebeveyn ve topluluk ortakları, ailelerimiz için değerli bir kaynak olduğunu kabul ettiğimiz okul telefon adres rehberlerini oluşturmak için ailelerimizden iletişim bilgilerini talep etmektedir. Öğrenci Kayıtları Politikamız (JRA, JRA-R) ve Aile Eğitim Hakları ve Gizlilik Yasası (FERPA) uyarınca ebeveynler, Powerschool Ebeveyn Portalı aracılığıyla yayımlanan bilgileri devre dışı bırakabilir/özelleştirebilir.  Ebeveyn kuruluşlarıyla paylaşılan telefon adres bilgilerinin, ticari, politik amaçlı veya diğer üçüncü taraf kullanımları için kullanılmayacağı anlayışıyla hazırlandığını lütfen unutmayın.

PowerSchool Ebeveyn Portalı Talimatları: 17 Ağustos 2022 öğlen 12:00 – 6 Eylül 2022 gece yarısı

Kullanıcı Adınızı ve Şifrenizi bildiğinizden emin olun: (Yaz boyunca herhangi bir zaman)

Tüm aileler, öğrencilerini kaydettirdiklerinde bir kullanıcı adı alır ve bir şifre belirler; 10/8/22 tarihinde kullanıcı adı hatırlatma e-postası gönderilecektir. Şifrenizi bilmiyorsanız, lütfen ebeveyn portalı giriş ekranına gidin  https://wellesley.powerschool.com

  • Kullanıcı adınızı ya da şifrenizi mi unuttunuz? (Forgot Username or Password?) seçeneğine tıklayın.
  • Ebeveyn Kullanıcı Adınızı (Parent Username) ve Ebeveyn E-posta Adresinizi (Parent Email Address) girin ve Giriş (Enter) ögesine tıklayın.
  • Şifre sıfırlama talimatları için e-postanızı kontrol edin ve yeni şifrenizi belirleyin.
  • Yardıma ihtiyacınız olursa portal@wellesleyps.org adresine e-posta gönderin.

Geri Dönen Kullanıcılar: (Bu işlem, portal 17 Ağustos 2022 tarihinde öğlen 12:00’de açıldıktan sonra yapılabilir)

https://wellesley.powerschool.com adresinden veya PowerSchool Uygulamasını kullanarak Portala giriş yapın.

  • “Formlar” menü ögesine tıklayın 
  • Tamamı dört adet olan “WPS – Yıllık Güncelleme (WPS – Annual Update)” formlarını doldurun ve her formun altındaki “Gönder (Submit)” ögesine tıklayın. (Herhangi bir değişiklik gerekmese bile, lütfen giriş yapın ve yaklaşan eğitim yılı için hesabınızı güncellemek maksadıyla her form için ‘Gönder (Submit)’ ögesine tıklayın.)
  • Bu yılki yenilik: Hemşirelik departmanının SNAP Sağlık Portalı PowerSchool portalına entegre edilecek
  • Onay sayfası çocuğunuz için “homeroom (rehberlik saati)” bilgilerini içerecektir (Sadece K-8 sınıfları için)
  • Aile başına yalnızca bir kez doldurulması gereken İletişim Bilgileri Değişiklik formu hariç olmak üzere, her çocuk için bu prosedürü izleyin.

Ebeveynlere yönelik Ziyaret Mukabilinde Ebeveyn Portalı Eğitimi (isteğe bağlı):

Okula Dönüş Paketleri, Yıllık Bildirimli El Kitapçıkları okulun web sitesinin Hızlı Bağlantılar bölümünde mevcuttur. Desteğiniz için teşekkür ediyor ve harika bir eğitim yılı geçirmeyi dört gözle bekliyoruz!​

Secured By miniOrange