Sevgili Ebeveynler/Bakıcı Aileler,

Keyifli bir yaz tatili diliyorum! Yeni öğretim yılına hazırlanmaya devam ederken, Wellesley Devlet Okullarının (Wellesley Public Schools) her bir öğrencimize ait acil durum iletişim bilgilerini, rehber bilgilerini ve diğer önemli izinleri onaylaması gerekmektedir. Wellesley Devlet Okulları, bu verileri korumak için çevrimiçi PowerSchool platformunu kullanmaktadır. PowerSchool Veli Portalı, 16 Ağustos öğlen 12:00’den 6 Eylül 2023’e kadar açık olacaktır. Tüm ebeveynler/veliler, bizim için önemli olan bu bilgileri her bir çocuğu için doğrulamak üzere bu süre içinde oturum açmalıdır. K-8 Sınıfları için Ev Odası bilgileri mevcut olacaktır. 9-12. Sınıf Programları 23 Ağustos 2023’te kullanıma sunulacaktır. Önceki yıllarda olduğu gibi, güvenlik ve gizlilik yasaları sınırlamaları nedeniyle bir sınıf listesi almayacaksınız (daha fazla bilgi için MGL 603 CMR 23.00‘e bakın). Öğretmen yerleştirme işlemini sonlandırdığımız için öğretmenin adı için TBD’yi ziyaret etmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

PTO’larımız, Wellesley Eğitim Kurumu (Wellesley Education Foundation) vb. gibi bölge onaylı ebeveyn ve topluluk ortakları, ailelerimiz için değerli bir kaynak olduğunu kabul ettiğimiz okul dizinlerini oluşturmak için ailelerimizin iletişim bilgilerini talep etmektedir. Öğrenci Kayıtları Politikamız (JRA, JRA-R) ve Aile Eğitim Hakları ve Gizliliği Yasası (FERPA) uyarınca, ebeveynler Powerschool Ebeveyn Portalı aracılığıyla yayınlanan bilgileri devre dışı bırakabilir/özelleştirebilirsiniz. Ana kuruluşlarla paylaşılan dizin bilgilerinin, bu bilgilerin ticari, siyasi veya diğer üçüncü taraf kullanımları için kullanılmayacağı anlayışıyla yapıldığını lütfen unutmayın.

PowerSchool Veli Portalı Eğitimleri: 16 Ağustos 2023 öğlen 12:00 – 6 Eylül 2023 gece yarısı

Kullanıcı Adınızı ve Parolanızı bildiğinizden emin olun: (Yaz boyunca her zaman)

Tüm aileler, öğrencilerini kaydettiklerinde bir kullanıcı adı alır ve bir şifre belirler, 9 Ağustos 2023 tarihinde bir kullanıcı adı hatırlatma e-postası gönderilecektir. Parolanızı bilmiyorsanız, lütfen ebeveyn portalı oturum açma ekranına gidin https://wellesley.powerschool.com :

  • Kullanıcı Adı veya Parolamı Unuttum (‘Forgot Username or Password’) sekmesine tıklayın
  • Ebeveyn Kullanıcı Adı (‘Parent Username’) ve Ebevyn E-posta Adresini (‘Parent Email Address’), doldurun ve Gir (‘Enter’) sekmesine tıklayın
  • Şifre yenile talimatları için e-postanızı kontrol edin ve yeni şifrenizi belirleyin.
  • Yardıma ihtiyacınız varsa portal@wellesleyps.org adresine e-posta gönderin

Dönüş Yapan Kullanıcılar: (Portal, 16 Ağustos 2023 öğle ssaat 12:00’dan açıldıktan sonra bu alan doldurulabilir.)

https://wellesley.powerschool.com adresi üzerinden Portalı giriş yapın veya PowerSchool uygulamasını kullanarak giriş yapabilirsiniz.

  • “Formlar” (‘Forms’) menusü öğelerine tıklayın
  • Tüm dört adet “​​WPS – Yıllık Güncelleme” (‘WPS – Annual Update’) formunu doldurun ve her bir formun altında yer alan “Gönder” (‘Submit’) butonuna basın. (Değişiklik yapmanız gerekmese bile, hesabınızı önümüzdeki okul yılı için güncellemek üzere lütfen giriş yapın ve her bir formu ‘Gönder’e (‘Submit’) tıklayın.)
  • Hemşirelik bölümünün SNAP Sağlık Portalına PowerSchool portalından erişilebilir
  • Onay sayfası, çocuğunuzun sınıf bilgilerini içerecektir (yalnızca K-8 sınıfları)
  • Aile başına yalnızca bir kez doldurulması gereken isteğe bağlı “İletişim Bilgileri Değişikliği” formu dışında her çocuk için bu prosedürü uygulayın.

Ebeveynler içim Ebeveyn Eğitim Portalı (isteğe bağlı):

Okula Dönüş Paketleri, Yıllık Bildirimler içeren El Kitapları, okulun web sitesinin Hızlı Bağlantılar bölümünde mevcuttur. Desteğiniz için teşekkür ederiz ve harika bir okul yılı için sabırsızlanıyoruz!

Secured By miniOrange